Czym są ramki w dokumencie HTML?

Czym są ramki w dokumencie HTML?

Ramki (ang. frames), czyli znaczniki, które umożliwiają wczytanie do dokumentu HTML strony internetowej innych stron. Ramki mają swoje zalety i wady. Z jednej strony usprawniają proces wczytywania i nie obciążają strony, z drugiej z ich powodu nie można zapisywać wczytanej strony do zakładek. Dowiedz się więcej o ramkach i sprawdź, czy ramki mają wpływ na SEO.

Ramki – co to jest?

Poza tym, co napisaliśmy we wstępie, warto wiedzieć, że ramki to elementy stron internetowych, które pochodzą z innego źródła niż zawartość danej strony. Obecnie stosowanie ramek uważane jest za postępowanie archaiczne i naganne, ponieważ często narusza prawa autorskie.

Czy stosowanie ramek ma wpływ na SEO?

Ważnym, w kontekście widoczności strony w wynikach wyszukiwania, jest pytanie: czy ramki są dostępne i indeksowane przez roboty wyszukiwarek.

Wykonaj darmowy audyt strony i popraw jej widoczność w wyszukiwarce. Wykonaj teraz >>

Okazuje się, że ramki mogą stanowić poważny problem podczas wyświetlania strony. Nawet jeśli wyszukiwarka uwzględni dany adres, to dostęp do niej będzie możliwy wyłącznie z poziomu głębokich linków, co mocno wpływa na funkcjonalność strony, a co za tym idzie również na SEO.

Natomiast są wyjątki od tej reguły. W specyficznych przypadkach umieszczanie pewnej zawartości w ramkach jest dopuszczalne i praktykowane. Na przykład: osadzenie na stronie WWW mapy z Google Maps lub filmu z YouTube.

Przeczytaj także

Co daje zainstalowanie kodu Google Remarketing?

Co daje zainstalowanie kodu Google Remarketing?

Remarketing to jeden z rodzajów internetowych kampanii reklamowych, który pozwala na powtarzanie przekazu reklamowego użytkownikom, którzy odwiedzili stronę internetową danej firmy lub danego produktu. Dowiedz się, jaki wpływ ma tego typu działanie na reklamy w sieci i co daje korzystanie z kodu Google Remarketing?

Artykuł - ikonka Czytaj więcej

CMS, czyli system zarządzania treścią. Czym jest, do czego służy i jak wpływa na SEO?

CMS, czyli system zarządzania treścią. Czym jest, do czego służy i jak wpływa na SEO?

Z czasem tworzenie treści internetowych staje się coraz prostsze i nie wymaga posiadania specjalnej wiedzy informatycznej. Jednym ze sztandarowych przykładów tej tendencji jest bez wątpienia CMS, czyli system zarządzania treścią, który znacznie ułatwia laikom tworzeń stron WWW i sklepów internetowych. Dowiedz się, czym właściwie jest CMS, jakie są jego rodzaje i czy wpływa na SEO.

Artykuł - ikonka Czytaj więcej