Czym są ramki w dokumencie HTML?

Czym są ramki w dokumencie HTML?

Ramki (ang. frames), czyli znaczniki, które umożliwiają wczytanie do dokumentu HTML strony internetowej innych stron. Ramki mają swoje zalety i wady. Z jednej strony usprawniają proces wczytywania i nie obciążają strony, z drugiej z ich powodu nie można zapisywać wczytanej strony do zakładek. Dowiedz się więcej o ramkach i sprawdź, czy ramki mają wpływ na SEO.

Ramki – co to jest?

Poza tym, co napisaliśmy we wstępie, warto wiedzieć, że ramki to elementy stron internetowych, które pochodzą z innego źródła niż zawartość danej strony. Obecnie stosowanie ramek uważane jest za postępowanie archaiczne i naganne, ponieważ często narusza prawa autorskie.

Czy stosowanie ramek ma wpływ na SEO?

Ważnym, w kontekście widoczności strony w wynikach wyszukiwania, jest pytanie: czy ramki są dostępne i indeksowane przez roboty wyszukiwarek.

Wykonaj darmowy audyt strony i popraw jej widoczność w wyszukiwarce. Wykonaj teraz >>

Okazuje się, że ramki mogą stanowić poważny problem podczas wyświetlania strony. Nawet jeśli wyszukiwarka uwzględni dany adres, to dostęp do niej będzie możliwy wyłącznie z poziomu głębokich linków, co mocno wpływa na funkcjonalność strony, a co za tym idzie również na SEO.

Natomiast są wyjątki od tej reguły. W specyficznych przypadkach umieszczanie pewnej zawartości w ramkach jest dopuszczalne i praktykowane. Na przykład: osadzenie na stronie WWW mapy z Google Maps lub filmu z YouTube.

Przeczytaj także

Na czym polega analiza konkurencji SEO?

Na czym polega analiza konkurencji SEO?

Firmy, które oferują podobne usługi i produkty są dla siebie konkurencją w biznesie. W Internecie konkurują ze sobą firmy, które korzystają z podobnych fraz kluczowych. Aby mieć dobry wgląd w wyniki tej potyczki i znać swoje miejsce, warto analizować konkurencję pod kątem SEO. Choć nie zawsze konkurencja SEO jest konkurencją biznesową. Dowiedz się więcej o konkurencji SEO i sprawdź, dlaczego warto analizować konkurencję.

Artykuł - ikonka Czytaj więcej

Co oznacza rozmiar strony internetowej i dlaczego jest ważny?

Co oznacza rozmiar strony internetowej i dlaczego jest ważny?

Zazwyczaj atrakcyjne strony internetowe oparte na wielu grafikach, filmach itp. mają większy rozmiar niż te składające się z samego tekstu. Czy rozmiar strony ma znaczenie i wpływ na SEO? A jeśli tak, jak prezentować ciekawy content, jednocześnie nie spowalniając strony. Odpowiedzi prezentujemy poniżej.

Artykuł - ikonka Czytaj więcej