Czym są ramki w dokumencie HTML?

Czym są ramki w dokumencie HTML?

Ramki (ang. frames), czyli znaczniki, które umożliwiają wczytanie do dokumentu HTML strony internetowej innych stron. Ramki mają swoje zalety i wady. Z jednej strony usprawniają proces wczytywania i nie obciążają strony, z drugiej z ich powodu nie można zapisywać wczytanej strony do zakładek. Dowiedz się więcej o ramkach i sprawdź, czy ramki mają wpływ na SEO.

Ramki – co to jest?

Poza tym, co napisaliśmy we wstępie, warto wiedzieć, że ramki to elementy stron internetowych, które pochodzą z innego źródła niż zawartość danej strony. Obecnie stosowanie ramek uważane jest za postępowanie archaiczne i naganne, ponieważ często narusza prawa autorskie.

Czy stosowanie ramek ma wpływ na SEO?

Ważnym, w kontekście widoczności strony w wynikach wyszukiwania, jest pytanie: czy ramki są dostępne i indeksowane przez roboty wyszukiwarek.

Wykonaj darmowy audyt strony i popraw jej widoczność w wyszukiwarce. Wykonaj teraz >>

Okazuje się, że ramki mogą stanowić poważny problem podczas wyświetlania strony. Nawet jeśli wyszukiwarka uwzględni dany adres, to dostęp do niej będzie możliwy wyłącznie z poziomu głębokich linków, co mocno wpływa na funkcjonalność strony, a co za tym idzie również na SEO.

Natomiast są wyjątki od tej reguły. W specyficznych przypadkach umieszczanie pewnej zawartości w ramkach jest dopuszczalne i praktykowane. Na przykład: osadzenie na stronie WWW mapy z Google Maps lub filmu z YouTube.

Przeczytaj także

Geolokalizacja serwera. Do czego służy i czy ma wpływ na SEO?

Geolokalizacja serwera. Do czego służy i czy ma wpływ na SEO?

Urządzenia podłączone do sieci wysyłają informacje, na których podstawie określane jest położenie geograficzne. Geolokalizacja IP przypisuje dany serwer do kontynentu, kraju, a nawet miasta. Pozwala to lepiej dopasowywać wyniki wyszukiwania do potrzeb użytkownika. Ale nie tylko. Dowiedz się, na czym polega geolokalizacja serwera i sprawdź, czy przypisanie do konkretnego obszaru geograficznego ma wpływ na SEO.

Artykuł - ikonka Czytaj więcej

Favicon, czyli ikona na pasku adresu. Jak ją stworzyć i czy ma wpływ na SEO?

Favicon, czyli ikona na pasku adresu. Jak ją stworzyć i czy ma wpływ na SEO?

Drobne i charakterystyczne elementy strony internetowej potrafią przykuć uwagę i zapaść w pamięć użytkownikom. Jednym z takich graficznych szczegółów jest favicon, czyli niewielka ikona znajdująca się na pasku adresu w przeglądarce. Sprawdź, co warto o niej wiedzieć, jak ją zrobić i czy ma wpływ na pozycjonowanie SEO.

Artykuł - ikonka Czytaj więcej