Czym są ramki w dokumencie HTML?

Czym są ramki w dokumencie HTML?

Ramki (ang. frames), czyli znaczniki, które umożliwiają wczytanie do dokumentu HTML strony internetowej innych stron. Ramki mają swoje zalety i wady. Z jednej strony usprawniają proces wczytywania i nie obciążają strony, z drugiej z ich powodu nie można zapisywać wczytanej strony do zakładek. Dowiedz się więcej o ramkach i sprawdź, czy ramki mają wpływ na SEO.

Ramki – co to jest?

Poza tym, co napisaliśmy we wstępie, warto wiedzieć, że ramki to elementy stron internetowych, które pochodzą z innego źródła niż zawartość danej strony. Obecnie stosowanie ramek uważane jest za postępowanie archaiczne i naganne, ponieważ często narusza prawa autorskie.

Czy stosowanie ramek ma wpływ na SEO?

Ważnym, w kontekście widoczności strony w wynikach wyszukiwania, jest pytanie: czy ramki są dostępne i indeksowane przez roboty wyszukiwarek.

Wykonaj darmowy audyt strony i popraw jej widoczność w wyszukiwarce. Wykonaj teraz >>

Okazuje się, że ramki mogą stanowić poważny problem podczas wyświetlania strony. Nawet jeśli wyszukiwarka uwzględni dany adres, to dostęp do niej będzie możliwy wyłącznie z poziomu głębokich linków, co mocno wpływa na funkcjonalność strony, a co za tym idzie również na SEO.

Natomiast są wyjątki od tej reguły. W specyficznych przypadkach umieszczanie pewnej zawartości w ramkach jest dopuszczalne i praktykowane. Na przykład: osadzenie na stronie WWW mapy z Google Maps lub filmu z YouTube.

Przeczytaj także

Czym są żądania http?

Czym są żądania http?

Użytkownicy Internetu często nie zdają sobie sprawy, ile procesów musi zajść, aby na ekranie wyświetliła się wywołana strona internetowa. W tym artykule opowiemy nieco o kulisach działania pt. żądanie http. Czym są żądania http, jak sprawdzić ich liczbę, dlaczego są ważne i jak zmniejszyć ich liczbę? O tym piszemy poniżej.

Artykuł - ikonka Czytaj więcej

Słownik SEO – pojęcia z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych

Słownik SEO – pojęcia z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych

Jeśli chcesz zadbać o wysoką pozycję swojej strony internetowej, musisz koniecznie zapoznać się z szeregiem pojęć z zakresu pozycjonowania i optymalizacji. Nie są to proste tematy i często sprawiają kłopot osobom początkującym. Jak odnaleźć się w gąszczu trudnych słów? Z pomocą przychodzi nasz słownik SEO.

Artykuł - ikonka Czytaj więcej