Co daje zainstalowanie kodu Google Remarketing?

Co daje zainstalowanie kodu Google Remarketing?

Remarketing to jeden z rodzajów internetowych kampanii reklamowych, który pozwala na powtarzanie przekazu reklamowego użytkownikom, którzy odwiedzili stronę internetową danej firmy lub danego produktu. Dowiedz się, jaki wpływ ma tego typu działanie na reklamy w sieci i co daje korzystanie z kodu Google Remarketing?

Jak działa Google Remarketing?

Google Remarketing pozwala na umieszczenie jednego tagu remarketingowego na wszystkich stronach danej witryny. Dzięki czemu możliwe jest uruchomienie kampanii remarketingowej na koncie Google Ads z dynamicznymi reklamami, czyli takimi, które są wynikiem przeglądanych przez użytkownika stron.

Na przykład: jeśli internauta wchodził na stronę z butami firmy X, to za sprawą plików cookies (ciasteczek) będą wyświetlały się w jego przeglądarce reklamy z butami firmy X.

W czym pomaga Google Remarketing?

Zainstalowanie kodu remarketingowego w Google Ads daje spore możliwości w kontekście kampanii reklamowych online. Podczas korzystania z tego rozwiązania, istnieje możliwość wyświetlania reklam na największych portalach w sieci, ponieważ nie miejsce, lecz zachowania użytkownika stanowią podstawę do wyświetlenia reklamy firmy lub produktu. Ma to duże przełożenie na ruch na stronie, a ze względu na precyzyjne określenie grupy docelowej również na wyższą konwersję.

Wykonaj darmowy audyt strony i popraw jej widoczność w wyszukiwarce. Wykonaj teraz >>

Do czego jeszcze może służyć Google Remarketing?

Google Remarketing pozwala również na precyzyjne określanie grupy docelowej. Dzięki instalacji kodu istnieje możliwość m.in.:

  • Wyświetlenia reklam u użytkowników, którzy byli na stronie, ale nie dokonali zakupu.
  • Wyświetlić reklamę produktu X u użytkowników, którzy czytali artykuł na temat produktu X na stronie internetowej lub blogu firmy.

Zastosowań remarketingu jest oczywiście więcej. W skrócie można powiedzieć, że chodzi przede wszystkim o zaangażowanie użytkowników, którzy wyrazili swoje zainteresowanie daną firmą lub produktem, lecz jeszcze nie zdecydowali się na zakupy. Działanie remarketingowe stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie, bo dzięki niemu reklama trafia do osób, które są skłonne do skorzystania z przedstawionej oferty.

Przeczytaj także

Co daje zainstalowanie kodu Google Analytics?

Co daje zainstalowanie kodu Google Analytics?

Aplikacje analityczne są przydatnym narzędziem, służącym do sprawdzania statystyk odwiedzin na stronie internetowej. Dzięki nim łatwiej podejmować intratne ruchy, które odpowiadają na zapotrzebowanie klientów, a co za tym idzie – rozwijają daną działalność online. Sprawdź, co daje korzystanie z kodu Google Analytics i jak z niego skorzystać.

Artykuł - ikonka Czytaj więcej

Czym jest domena internetowa i co warto o niej wiedzieć?

Czym jest domena internetowa i co warto o niej wiedzieć?

Każda strona internetowa ma swój unikalny adres, który nazywamy domeną internetową. To dzięki niemu użytkownicy mają możliwość wyświetlać w przeglądarce konkretną stronę WWW. Co warto wiedzieć o domenach internetowych? Z czego się składają? Czy można je kupować oraz, czy ich treść ma wpływ na widoczność w sieci? Na te i kilka innych pytań związanych z domenami internetowymi odpowiadamy poniżej.

Artykuł - ikonka Czytaj więcej